Ustronie Morskie – malownicza miejscowość nad Bałtykiem

Ustronie Morskie to piękne nadbałtyckie miejsce, które każdego roku przyciąga tysiące turystów spragnionych uroków polskich plaż i morskiej bryzy.

Gdzie jest Ustronie Morskie?

Ta niewielka wieś letniskowa znajduje się na Pomorzu Zachodnim i jest oddalona zaledwie 10 min pociągiem od Kołobrzegu.

Co warto zobaczyć Ustronie Morskie?

Miejscowość zachwyca przede wszystkim piaszczystą i czystą plażą, nadmorskim klimatem i stumetrowym molo. Dla lubiących spacery po deptaku dostępne jest również prywatne molo o długości 400m. Będąc w Ustroniu Morskim koniecznie trzeba zobaczyć dwa najstarsze dęby, z których jeden – “Bolesław” liczy aż 800 lat, drugi “Warcisław” ma 640 lat. Jak na nadmorską miejscowość przystało w Ustroniu można skosztować świeżej ryby złowionej z przystani rybackiej. Rano wypuszczane są kutry rybackie, które codziennie dostarczają świeże porcje ryb. Jedną z największych atrakcji całorocznych jest najwyższa wieża widokowa w Polsce Sky-Park, której taras mieści się na 19 piętrze. Miejscem, które spodoba się dorosłym i dzieciom jest Western Park. Zwiedzający poznają historię plemion Indian, zobaczą tipi, oryginalne stroje i narzędzia.

Noclegi Ustronie Morskie

W tej malowniczej miejscowości można znaleźć tanie noclegi zarówno w hotelach, domach wczasowych, jak i w obiektach agroturystycznych.